اخبار و اطلاعیه ها

بسم الله الرحمن الرحیم

ای آئینه ی تمام نمای احمدی و ای خورشید فروزان سرمدی، تو صادق آل محمدی (ص) و در پاکی و نجابت سرآمدی؛ اسلام به مدد وجود تو جانی تازه گرفت و علم الهی با تکیه بر گنجینه ی دانش تو شکوفا شد. تو روایتگری صادق از اندیشه ناب محمدی (ص) و پایه گذار فقه جعفری هستی، ای حجت الهی. پویندگان راهت همواره رستگاران سالم اند و شیعیان طریقت نجات یافتگان از آتش دوزخ اند. مولای من شهادت مظلومانه ات خود شاهدی بر صدق کلام آسمانی است و مهر تاییدی بر نادانی دشمنان ات هست.

بیست و پنجم شوال سالگرد شهادت جانگداز سلاله پاک رسول ا... (ص) و پایه گذار فقه تشیع، حضرت امام جعفر صادق (ع) است. او خورشید فروزان علم الهی و محور اندیشه اسلام ناب محمدی (ص) است که شعاع اندیشه تابناکش نه تنها بر قلب شیعیانش تابید، بلکه جان تشنه ی تمامی فرق اسلامی نیز از سرچشمه معارف او سیراب شد و از مکتب راستین او جان گرفت.

ششمین شمع روشنگر و وصی پیغمبر (ص) که دوران ۳۴ ساله امامتش، فرصتی طلایی بود تا تشنه کامانِ معارفِ نابِ الهی از سرچشمه زلال وحی سیراب شوند. او که به حق برجسته ترین وارث گنجینه علوم نبوی بود و با منطق استوار و علم سرشارش، نور امید را در دل های خسته شیعیان روشن نمود.

حضرت امام جعفر صادق (ع) در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ گهربار اسلام، برای تبیین جایگاه امامت، سال ها تبعید و اسارت را به جان خریدند و با بیان بلیغ و کلام فصیح خویش راه را بر توطئه دشمنان دین بسته و با تربیت شاگردانی شایسته، بقاء و استمرار دین مبین اسلام را تضمین کردند. به گونه ای که تا به امروز مراجع و علمای تربیت یافته در مکتب این امام همام نقش بسیار تعیین کننده ای در نشر و ترویج عقاید اسلامی بر عهده داشته و این فرهنگ پویا را حفظ کردند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت سالروز شهادت جانگداز حضرت امام جعفر صادق (ع) به محضر مقدس منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر (عج)، نایب برحقش ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت ا...العظمی امام    خامنه ای (مدظله العالی)، مسلمین جهان و همچنین جامعه فرهیخته حوزه سلامت استان البرز، از خداوند منان توفیق قرارگرفتن در زمره پیروان راستین آن حضرت را مسئلت دارم. امید است مسلمانان و شیعیان جهان بتوانند در پرتوی وحدت و آگاهی برگرفته از تعالیم ارزشمند بزرگ پرچمدار شیعه راستین علوی، صادق آل محمد (ص)، آینده ای نویدبخش را برای امت اسلامی رقم زده و همواره در مسیر حق و حقیقت حرکت کنند.


پنجشنبه 1 آبان 1399   22:05:02